eiffel-tower پاریس , Paris, فرانسه
ویزاشهریور ۲۷, ۱۳۹۷
اخذ ویزا شینگن

6 گام تا اخذ ویزا شینگن

۶ گام تا اخذ ویزا شینگن|قیمت ویزا شینگن+شرایط

با داشتن ویزای شینگن می‌توان به کشور های این حوزه سفر کرد. کشورهای حوزه شینگن شامل کشورهای آلمان، نروژ، اتریش، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، فنلاند، لوکزامبورگ، یونان و هلند است. کسانی که دارا ویزا شینگن می باشند،می‌توانند در زمان و شرایط مشخصی به هر یک از کشورهای عضو پیمان اروپا سفر کنند. به همین جهت،اخذ ویزا شینگن دارای اهمیت زیادی می باشد که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

مرحله به مرحله تا اخذ ویزا شینگن

مرحله اول:

انتخاب نوع ویزا درخواستی بنا به نیاز می باشد.زیرا کشورهای حوزه شینگن دارای انواع مختلف ویزا می باشند.

مثال: ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت‌های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان.انتخاب نوع ویزا،می تواند سرعت شما در ادامه کار را بیشتر کند.

مرحله دوم:

دومین قدم مشخص کردن کشور شینگن است. بعد از مشخص شدن مقصد شما باید از طریق سفارت کشور مقصد برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. در صورتی‌که شما قصد سفر به بیش از دو کشور عضو پیمان شینگن را دارید باید درخواست خود را به سفارت کشوری ارائه دهید که بیشتر روزهای سفرتان را آن‌جا سپری می‌کنید. در صورتی‌که مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص نیست یا اینکه برابر نیست، می‌توانید درخواست اخذ ویزای شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشوری ارائه بدهید که مقصد اول‌تان است یعنی اولین کشور عضو شینگن که شما وارد آن خواهید شد.

مرحله سوم:

قدم بعدی انتخاب زمان اقدام جهت اخذ ویزا می باشد.با توجه به فرآیند زمان بر اخذ ویزا،هرچه زودتر اقدام به ارائه درخواست ویزا نمایید،بهتر می باشد.بهترین زمان حدود ۴ ماه قبل از تاریخ سفر شما می باشد.

مرحله چهارم:

مرحله بعدی مشخص کردن زمان سفارت می باشد که به دو صورت حضوری و آنلاین می باشد.برخی سفارت ها دارای سیستم نوبت دهی آنلاین می باشند و برخی هنوز به صورت حضوری اقدام به مشخص کردن زمان سفارت می کنند.

مرحله پنجم:

در این مرحله باید فرم درخواست ویزا را دانلود و با رعایت صداقت تکمیل نمایید.

مرحله ششم:

جمع آوری مدارک مورد نیاز سفارت برای درخواست ویزای شینگن مدارک که هر یک از سفارت‌ها از متقاضیان می‌خواهند را باید از سفارت کشور مقصد بپرسید و به سفارت ارائه دهید.

مرحله هفتم:

بعد از گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد، برای شما وقت مصاحبه مشخص می‌شود. شما باید در تاریخ تعین شده به سفارت مدنظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به‌همراه داشته باشید و به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌های درستی را ارائه بدهید که با پاسخ‌های فرم درخواست‌تان هم‌خوانی داشته باشد.

مرحله هشتم:

پرداخت هزینه های اخذ ویزا می باشد که توسط کشورهای حوزه شینگن تصویب و غیر قابل تغییر می باشد.

مرحله آخر:

و در آخر شما باید منتظر اعلام نتیجه درخواست خود باشید.معمولا این زمان بین ۱۵ تا ۳۰ روز کاری می باشد که با توجه به شرایط مسافر متفاوت است.

 

نکاتی در رابه با اخذ ویزای شینگن

مدارک ترجمه شده باید دارای مهر دادگستری باشند

برای اخذ ویزای شینگن، درخواست خود را باید به سفارت‌خانه، کنسولگری و یا کارگزاری‌های کشور مقصد ارائه کنید. از شرایط ویزای شینگن می‌توان به گردش حساب بالا و تمکن مالی مورد قبول سفارت کشور مقصد اشاره کرد. ویزای شینگن در انواع: ویزای اتحادیه شینگن، ویزای اعتباری منطقه محدود و ویزای ملی شینگن صادر می‌شود. برای گرفتن ویزای شینگن فقط باید ۹ مرحله را طی کنید. هزینه ویزای شینگن بر اساس کشور مقصد متقاضی مشخص می‌شود.

در صورت موافقت با درخواست شما، پاسپورت شما دارای برچسب ویزا خواهد بود و یک تاریخ اعتبار برای ویزای شما مشخص می‌شود. مدت اعتبار ویزای شینگن تا ۹۰ روز طی بازه زمانی شش‌ماهه است. همچنین یک کد برای مشخص کردن تعداد دفعات مجاز ورود به کشورهای عضو شینگن برای شما تعریف می‌شود که می‌تواند از یک تا نامحدود متغیر باشد.

تعریف کلی ویزای شینگن

شما می توانید با داشتن ویزا شینگن،به هر یکی از ۲۶ عضو منطقه شینگن، تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشند. ویزای شینگن، رایج ترین ویزای اروپائی است. ویزا شینگن، این اجازه را به دارنده آن می‌دهد که وارد کشور های حوزه شینگن شود، در این کشور ها آزادانه سفر کند و از یکی از خارج شود. این به این معناست که هیچگونه کنترل مرزی در منطقه شینگن وجود ندارد.

 

ویزا شینگن

۲۳۸امتیاز کاربران| امتیاز: ۵ از ۴ویزا شینگن