کارهایی که باید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام دهید!

مادرید;مروارید اسپانیاآبان ۲۳, ۱۳۹۷
هتل پورت بسفروس در استانبول | ۴ ستارهتیر ۲۸, ۱۳۹۸
بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش یکی از مناطق شهری استانبول و یکی از قدیمی ترین محله های شهر محسوب می شود. جالب است بدانید که بشیکتاش در زبان ترکی به معنای «گهواره سنگی» است و از شمال با منطقه ساریر و شیشلی و از جنوب با بی اوغلو و از شرق با بسفر همسایه است. بشیکتاش یکی از مناطق مهم و توریستی استانبول است و بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر در این منطقه قرار گرفته اند. اگر به استانبول سفر کردید پیشنهاد می کنیم حتما به این محله هم سری بزنید و از فضای اصیل و سنتی منطقه لذت ببرید. اگر نمی دانید چه کارهایی در این منطقه انتظار شما را می کشد با سیاره توریستی همراه باشید. در ادامه ۱۰ فعالیت جالب و سرگرم کننده را به شما معرفی می کنیم که باید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام بدهید.

در بازارهای محلی بشیکتاش قدم بزنید!

بشیکتاش استانبول

بشیکتاش استانبول

اگر اهل پرسه زدن در بازارهای قدیمی و محلی هستید پیشنهاد می کنیم حتما به بازارمحلی این منطقه سر بزنید. در نزدیکی موزه ناوال به بازار روباز بشیکتاش می رسید که به جرات یکی از جاذبه های هیجان انگیز این منطقه است. در این بازار محلی می توانید لباس ها و پوشاک ارزان قیمت و میوه ها و سبزیجات تازه را خریداری کنید و در رستوران های سنتی بازار یک وعده غذای اصیل ترکی نوش جان کنید یا خستگی تان را با یک استکان چای ترکی از تن به در کنید. بعد می توانید سری به بازار ماهی فروشان هم بزنید و از حال و هوای پرشور این بازار لذت ببرید. حتی اگر قصد خرید هم ندارید حضور در این بازارهای محلی می تواند تجربه ای به یادماندنی و لذت بخش باشد.

تنگه بسفر بخشی جذاب و جدایی نشدنی از شهر استانبول است و یکی از بهترین تفریحاتی که می توانید در منطقه بشیکتاش استانبول انجام بدهید سوار شدن بر کشتی های کروز تفریحی است در استانبول تورهای کروز متعددی برگزار می شود که با توجه به بودجه و زمانی که در اختیار دارید می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید. اکثر این کروزها از بشیکتاش سفر تفریحی خود را آغاز می کنند و با استفاده از این کشتی ها می توانند از کشتی سواری روی تنگه بسفر لذت ببرید یا حتی سوار بر این کشتی ها خود را به بخش آسیایی و محله اسکودار برسانید.