bali
رزرو هتل بالیاردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶
پکن
رزرو هتل پکناردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶

جاکارتا

اندونزی
مقصد سفــر
تاریخ ورود
تاریخ خروج
تعداد اتاق
اتاق ۱
بزرگسال
کودک

اتاق ۲
بزرگسال
کودک

اتاق ۳
بزرگسال
کودک

اتاق ۴
بزرگسال
کودک

سفری خوش و آرام را با سیـــاره توریستــــی تجربه کنید.

سیستم آنلاین رزرواسیون هتل و بلیط هواپیما در سراسر دنیا

جذابیتهای توریستی شهر جاکارتا

3e99596a-ac23-4f18-9bec-9372573b376c

Taman Mini Indonesia Indah

شهر مینیاتوری تامان

4cac524f-cf49-4edf-85e5-7049f87a5dbc

Taman Suropati

تامان سوروپاتی

37413cfd-47d5-4f97-b828-ad720777fb11

Museum Bahari

موزه‌ی باهاری

راهنمای سفر به جاکارتا

اطلاعات اولیه

شهر جاکارتا مهمترین و بزرگ‌ترین شهر کشور اندونزی و پایتخت آن می باشد. همچنین مرکز اقتصادی ـ تجاری، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتا نیز به شمار می رود. این شهر زیبا در شمال غربی جزیره جاوا واقع شده است و قدمت آن به ۵۰۰ سال پیش می رسد. شهر جاکارتا به دلیل توسعه‌ ی اقتصادی و بازارها و بنادر پر رونق آن، مورد انتخاب بسیاری از مهاجرین دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار گرفت و اکنون با ۹ میلیون نفر جمعیت در جایگاه یازدهمین ابر شهر پر جمعیت جهان قرار دارد. با وجود این ‌که وقوع زلزله و فوران آتشفشان‌ها در سال‌های اخیر، جاکارتا را برای جذب توریست تا حدودی با مشکل مواجه کرده، اما جذابیت‌ های طبیعی این سرزمین، قدمت و شکوه معبد ها و کاخ‌ ها، برگزاری جشن‌ها و همچنین فرهنگ هندو هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد.

شهر جاکارتا شهری قلعه مانند و نسبتا قدیمی است که در منطقه ای با تاریخ کهن واقع شده است. جالب است بدانید که این منطقه محل زندگی انسان های اولیه بوده است. این شهر از مشهورترین شهرهای بزرگ اسلامی است که دارای بناهایی متعلق به دوره استعمار است و بافت شهری مطابق الگوی شهرهای هلندی است. در سده ی چهارم میلادی، دولتی هندو ـ جاوه ای در شهر جاکارتا حکمرانی می کرد. پیشینه ی جاکارتا، به دلیل قرار گرفته شدنش در جزیره جاوه، با پیشینه این جزیره در آمیخته است. از سده پنجم تا یازدهم، نام آن سونداکلاپا یا سونداکلبا بود و از سال ۱۵۲۵ تا سال ۱۵۲۷، به جایاکرتا یا همان سوراکارتا که از ریشهسنسکریت به معنای فرخنده و پیروز می باشد عوض شد و کمی پیش از ۱۶۱۹ به جاکارتا تغییر کرد. در دوازدهم مارس سال ۱۶۱۹، هلندیها در اجلاسی، نام این شهر را به باتاویا که ریشه اش از بتاوی، نام قبیله باستانی ژرمن در هلند است، تغییر دادند. سرانجام در هنگام جنگ جهانی دوم ژاپنی ها شهر را به اشغال خود در آوردند و آن را دوباره جاکارتا نامیدند.

آب و هوا

شهر جاکارتا به دلیل قرار داشتن نزدیک خط استوا، آب و هوای گرم و استوایی دارد و همچنین بارانهای موسمی می بارند. علاوه بر این باتوجه به اینکه شهر جاکارتا در نزدیکی دریا قرار دارد، نسیم خشکی و دریا که در جاکارتا دائمی است در بیشتر شدن آلودگی هوای این شهر بسیار مؤثر بوده ‌است. شهر جاکارتا در یکی از پرباران ترین مناطق جهان قرار دارد؛ جالب است بدانید متوسط باران سالانه جاکارتا حدود دو هزار میلیمتر و متوسط رطوبت سالانه آن ۸۱% است.

نقاط دیدنی
 • کوتا
 • موزه‌ی دریانوردی
 • موزه‌ی عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی
 • موزه‌ی ملی اندونزی
 • بنای یادبود ملی اندونزی
 • پارک مینیاتوری
 • باغ ارکید
 • میدان مردکا
 • موزه بانک اندونزی
 • دریم پارک
 • بهترین زمان برای سفر به جاکارتا

  بهترین زمان برای سفر به جاکارتا از ماه مه تا سپتامبر است زمانی که آب و هوا نسبتا خشک است. جاکارتا در نزدیکی استوا قرار دارد و به همین جهت دمای هوای آن تغییرات قابل توجهی ندارد. تقریبا در تمام طول سال، آب و هوا گرم و مرطوب است و میانگین دمای هوا ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد است. جاکارتا دو فصل متمایز دارد. یکی از اکتبر تا آوریل زمانی است که آب و هوا بسیار مرطوب است. دیگری از مه تا سپتامبر که آب و هوا خشک‌تر است. در فصل‌های بسیار مرطوب سال به خصوص ژانویه، سفر به جاکارتا توصیه نمی‌شود.

  رزرو آنلاین هتل های بین المللی در سراسر دنیا

  رزرواسیون آنلاین بیش از ۴۷۱،۰۰۰ هتل و هتل آپارتمان در اقصی نقاط دنیا
  دسترسی ۲۴ ساعته به پانل مدیریت شخصی

  رزرو آنلاین پرواز، خرید بلیط هواپیما

  خرید اینترنتی بلیط هواپیما از ۹۴۳ ایرلاین بین المللی
  دسترسی ۲۴ ساعته به پانل مدیریت شخصی